טל אטקס, מנכ"ל חברת מכשירי הנדסה ומדידה, מקיים שיתוף פעולה עם מכללת מבחר. החברה הוותיקה בה טל עובד נוסדה בשנת 1905. כיום היא מספקת שירותים לכ- 400 משרדי מדידות ברחבי הארץ.  פניה של טל למכללת מבח"ר הובילה לדרישה ולפניות רבות בקרס משרדים שמחפשים להעסיק סטודנטים למיפוי וגיאו אינפורמציה במקומות ההולמים את אופיו של המגזר החרדי.

טל, איש זהיר באופיו, מסרב למסור נתונים מדויקים על היקף התעשייה, אבל מוכן לתת הערכה כללית "אני מעריך שכיום קיימים בישראל, כ-400 משרדי מדידות. המשרדים הללו מעסיקים כ-1800 איש בעבודות שטח ועוד מאות אנשים בעבודות משרד הדורשות התמחות מקצועית כמו זו שנלמדת במבחר. צריך לקחת בחשבון שיום עבודה של קבוצת עבודה בתחום המדידות עומדת על סך של 2,000 ₪ לפחות. המשמעות היא שהתעשייה מגלגלת כ-250,000,000 ₪ בשנה"

טל מוסיף ואומר כי תעשיית המדידות היא "תעשייה ענקית שניתן להתפתח בה במגוון תחומים מרתקים. בנוסף, קיימים מקומות עבודה בהם נדרש סיווג בטחוני מיוחד המאפשר להכנס לאתרים בטחוניים רגישים. אני מאמין כי כל סטודנט ובוגר של המסלול במבחר ימצא עבודה בקלות ויוכל להתקדם ולהצליח במקצוע". 

אכן, המקצוע נשמע מבטיח. ביקוש לעובדים, אופציות רבות לעבודה, בשטח או במשרד, בחברות פרטיות, ביטחוניות וממשלתיות. לקבלת פרטים נוספים, היכנסו לקישור הבא:  מיפוי וגיאו אינפורמציה במכללת מבח"ר.