שני בוגרים של האוניברסיטה העברית, ד"ר אביב זהר וד"ר אריאל פרוקציה נבחרו לרשימה היוקרתית של עשרת חוקרי האינטליגנציה המלאכותית המבטיחים בעולם. הרשימה המכונה AI’s 10 to Watch התפרסמה השבוע על ידי אגודת IEEE, אגודה בינלאומית (פועלת ביותר מ- 160 מדינות)  של העוסקים בהנדסת חשמל ובאלקטרוניקה ונחשבת לאגודה המקצועית הגדולה בעולם. אנשי האוניברסיטה העברית המופיעים ברשימה הם ד"ר זהר, מרצה בכיר בבית הספר להנדסה ומדעי המחשב באוניברסיטה, וד"ר פרוקצ'יה, אסיסטנט פרופסור באוניברסיטת קרנגי מלון שבפנסילבניה, שניהם בעלי תואר ד"ר מהאוניברסיטה העברית.

בכל שנתיים בוחרת אגודתIEEE  עשרה חוקרים צעירים שסיימו את עבודת הדוקטורט שלהם בחמש השנים האחרונות והעניקו תרומה של ממש למחקר התיאורטי והמעשי בתחום מדעי המחשב.

ד"ר אביב זהר הוא מרצה בכיר בבית הספר להנדסה ולמדעי המחשב באוניברסיטה העברית, החוקר מערכות מרובות סוכנים – תת תחום בבינה מלאכותית העוסק במערכות שמספר רב של תוכנות חכמות פועלות בהן. התוכנות הללו פועלות לעיתים באופן שאינו משרת את המערכת כולה, ובאמצעות שימוש בתורת המשחקים חוקר זהר כיצד ניתן לגרום לכל אותן תוכנות לפעול באופן שיטיב עם המערכת כולה.

פרופ' אריאל פרוקצ'יה הוא פרופ' אסיסטנט מהחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת קרנגי מלון. המתמחה בבחירה חברתית חישובית ובתורת המשחקים האלגוריתמית.

האוניברסיטה העברית היא מוסד המחקר היחיד בארץ שחבר סגל או בוגר שלו מופיעים ברשימה. בין האוניברסיטאות שלהן נציגים ברשימה: הארוורד, בראון ו- MIT .  פרופ' ג'ף רוזנשיין, שעומד בראש בית הספר להנדסה ולמדעי המחשב באוניברסיטה העברית והנחה את עבודת הדוקטורט של שני החוקרים אמר: "ההישג המרשים של אביב ואריאל  מעיד על הרמה העולמית של חקר האינטליגנציה המלאכותית באוניברסיטה. אביב ואריאל הרוויחו ביושר את ההכרה לה הם זכו כעת מ-IEEE ואין ספק שהם הביאו כבוד גדול לכולנו".

ד"ר אביב זוהר
ד"ר אביב זוהר