חייו של אדם השזורים באירועים משמעותיים יוצרים בקרב רבים את הרצון לתעד את החוויה, שמבעד למצלמה מעניקה נקודת מבט חדשה ומאפשרת התבוננות מרתקת בתהליכים אותם אנו עוברים בחיים.

עריכת סרט מעניקה לנו תהליך של התבוננות והקשבה למילים שמסתתרות מאחורי הבעות הפנים, העיבוד של החומר המצולם מאפשר ליוצר תהליך אישי שנותן נקודת מבט לאירועים שלפתע מקבלים משמעות חדשה ונוצר רצון לשתף אנשים רבים בחוויה, כדי להעביר את החוויה לאנשים נוספים.

ההתפתחות הטכנולוגית שמאפיינת תחומים רבים הפכה את נושא הצילום והעריכה לזמין ונגיש עבור כל אדם ורבים כיום מבקשים ללמוד צילום ועריכה שהפכו למבוקשים עם השנים.

קורסים לצילום ועריכה מצויים לרוב, ואף ספרים ומדריכים טכניים מצולמים נגישים לכל אחד, דבר הגורם לאנשים רבים ללמוד את התחום.

בשונה מתחומים אומנות אחרים, יצירה קולנועית היא מאמץ משותף של אנשי מקצוע רבים והדיאלוג הנוצר בתהליך העבודה מפרה את היצירה, עובדה זו הופכת את הלימוד עם אנשים נוספים למשמעותי ללימוד של תהליך היצירה של סרט, דבר שלא מתאפשר בקריאת ספר לימוד או בצפייה בשיעור מוקלט.

תהליך לימוד משמעותי מאפשר לתלמיד לקבל כלים כדי למצוא את השפה הייחודית שלו,

באופן טבעי אנחנו יודעים לספר סיפורים, אולם כדי לגרום לסיפור להיות מעניין וסוחף נדרש היוצר למצוא את הנקודה הפנימית שלו שמתחברת אל הסיפור ולשזור בה את נקודת המבט של הצופה, דבר הגורם ליצירה להיות מקורית.

ויצירה מקורית מנקודת מבט אישית מעניקה לצופה חוויה שמאפשרת לו הזדהות עם המסר שאותו מבקש היוצר להעניק לעולם.

הוידיאו הינו כלי חשוב בתקשורת חזותית - בעולם התקשורת, בעולם הפרסום וגם בתחום האמנות. עורך של סרט וידאו שואף להעברת המסר או העלילה בזמן מוקצב, ולשם כך עליו לעשות שימוש בטכניקות שונות ומגוונות. במגזר החרדי תחום עריכת וידיאו הינו חדש והחשיבות לאיכות, רמה ותוכן לימודי מתאים הם אלו שעומדים בבחינת מקום הלימוד.

הצורך ללמוד במקום שהמרצים הם מקצועיים ביותר והוכשרו במיוחד ללמד את המגזר החרדי גורם לשקט וריכוז בלימודים היות ותחום עריכת הוידיאו נלמד מתוך התבוננות, למידה ועשייה, חקירה וניתוח סרטים ושהתכנים אינם מתאימים הריכוז עובר למצב של בחינת התוכן ופחד לפגיעה בנפש, כך שבחירת מקום הלימוד למקום שמנוהל ע"י צוות חרדי תוך שימת לב עד לפרטים הקטנים מביאה למצוינות.

נכתב ע"י קובי נתנאלי מנהל מסלול עריכת וידאו והפקת סרטים במכללת בית פרוג.