השבוע התפרסמו תוצאות בחינת חשבונאות פיננסית מתקדמת. בחינה זו היא אחת משתי בחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון למקצוע, בנוסף לבחינה בביקורת מתקדמת. הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת נחשבת קשה יותר, וככלל, אחוז המעבר בה נמוך יותר..

השנה ניגשו לבחינה 1,444 סטודנטים מכל רחבי הארץ, מהאוניברסיטאות והמכללות השונות, מתוכם 1,184 עברו את הבחינה בהצלחה - 82%. במקום הראשון ניצבת אוניברסיטת בן גוריון, 38 מתוך 39 הסטודנטים שלה שניגשו עברו את הבחינות (כ-97.5%). שנייה הקריה האקדמית אונו, אשר הגישה פי שלושה סטודנטים לבחינה – 119 במספר, מתוכם עברו בהצלחה 115 (96.6%). במקום השלישי המרכז הבינתחומי הרצליה, ש-58 מתלמידיו עברו מתוך 62 שנגשו (93.5%).

אבל במוסד לימודים אחד זכו ל-100% הצלחה, כשכל הגברים שניגשו לבחינה באותו מקום, גם עברו אותה בהצלחה: מדובר בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו, אשר כל 30 הסטודנטים שניגשו לבחינה, עברו אותה בהצלחה.

הקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו הנו מוסד הלימודים האקדמי הגדול והמוביל במגזר החרדי. התואר בחשבונאות הנלמד בו, הנו אחד מהמסלולים המוצעים במקום במסגרת הפקולטה למנהל עסקים, בראשותו של פרופ' ירון זליכה.

בהנהלת הקמפוס החרדי, הרב יחזקאל פוגל ועו"ד משה שמעוני, בירכו את הסטודנטים באמרם כי "המקצועיות בחוג ללימודי ראיית חשבון היא ללא פשרות, והסטודנטים החרדים נדרשים לעמוד בכלל החובות לתואר. אף כי הסטודנטים החרדים ניגשים ללימודי ראיית חשבון עם פער משמעותי בתחום לימודי הליבה, הם מדביקים את הפער ומצליחים טוב יותר ממקביליהם, ולראיה – נתוני המעבר שלהם עומדים על 100% כבר כמה שנים ברציפות".